Kiralama Şartları

EHLİYET VE YAŞ
Kiracının kira sözleşmesi sırasında 22 yaşını doldurmuş, yerli veya geçerli uluslararası en az 3 yılık ehliyete sahip olması gerekmektedir.
Kiralayan dışında ek şöfor paketi yoksa. Başkasına kullandırma bedeli 150.- TL ek cezai işlem uygulanmaktadır.
 
KİRALAMA SÜRESİ
En az 3 gündür. Aylık veya yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

FİYATLAR
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) muafiyetli rent a car sigortası, günlük Kiralamalar da 150 KM Aylık kiralamalar da 4000 km kullanım hakkı dahildir. Yakıt kiralayana aittir.

ÖDEME 
Araç tesliminde nakit veya Kredi Kartı ile toplam araç kira bedeli tahsil edilir. Araç tesliminde Kiralayan aktif bir Kredi Kartını beyan etmek zorundadır. Araç Kira başlangıcında kiralama bedeli hariç günlük kiralamada 1000TL, aylık kiralamalarda 2.000TL provizyon alınır.

SİGORTA

  • Tüm araçlarımız son model olup Rent A Car kaskoludur.
  • Sitemizde belirtilen fiyatlara Rent A Car - Oto Kiralama Sigorta ücreti dahil, muafiyetli sigorta ve mini sigorta ücretleri dahil değildir.
  • Lastik, Cam, Far, Mini sigorta, Genç sigortası sitemizde belirttiğimiz Oto kiralama ücretlerine dahil değildir.
  • Sigortaların geçerli olabilmesi için; trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza yerinden ayrılmadan polis tarafından alınması ve 48 saat içinde en yakın ofisimize ulaştırılması, aracın alkollü veya uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekir. Aksi takdirde, aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Fiyatlara araçların, yağlama ve teknik bakım giderleri dahildir. Hırsızlık Sigortası fiyatlarımıza dahildir, Hırsızlık sigortasının geçerli olabilmesi için aracın anahtarının aracı kiralayan kişide olması gerekmektedir. Anahtarı aracın üzerinde unuttuğunuz durumda araç çalınırsa aracın bedelini ödemekle yükümlü olursunuz. 


TESLİM VE BIRAKMA
Yaptığınız rezervasyonun tarafımızdan onaylanması durumunda aracınızı Merkezi ofisimizden teslim alabilirsiniz.

Trafik Cezaları/HGS/OGS
Trafik cezaları Sözleşme sürecinde her türlü trafik cezasından ve hukuki faizlerinden kiracı sorumludur.
Hgs kullanımı geçişiniz kadar ücretlendirilir.
Ogs kullanımı geçişiniz kadar ücretlendirilir.

Sınır Ötesi Seyahat
Kiraladığınız araçla Türkiye sınırları dışına çıkmak kesinlikle yasaktır.

Araç Teslim ve İade Şartları
Kiralık aracı merkez ofisimizde teslim/iade yapabilirsiniz..

Yakıt Politikası
Araç boş depo ile teslim edilir ve boş olarak teslim alınır.
Depoda bırakılan ve kullanılmayan yakıtlar için geri ödeme yapılmayacaktır.

Rezervasyon Değişikliği
Kira süresi başlamadan önce, istenildiği takdir de dilediğiniz zaman rezervasyon değişikliği  talebiniz yerine getirilir.

Erken İade: Kiralama kontratında yazılı dönüş/iade saatinden erken dönen kiralık araçlarda ücret iadesi yapılmaz.
Araç Kiracıya teslim edilmeden önce Kiracının finansal analizleri (Findeks v.b), Kiraya Veren tarafından sorgulanacaktır. Kiracı tarafından bu sorgulamaya müsaade edilmemesi ve/veya Kiracının finansal analiz sonucu Replease araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdir de Kiracı tarafından rezervasyon yapılmış olsa dahi Kiraya Veren Kiracıya araç teslimi ve kiralama işlemini yapmayacaktır. Kiracı bu durum nedeniyle hiçbir hak talebinde bulunmayacağını ve Kiraya Vereni araç teslimine zorlamayacağını peşinen kabul beyan ve taahhüt eder.